saeed
اشتراك گذاري مسائل حقوقي

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه در شرايط خاصي ، افزايش پيدا مي كند . به اين حالت تغليظ ديه مي گويند . تغليظ ديه مختص به جرم قتل است و براي ديه جراحت تغليظ ديه نداريم . در تعريف تغليظ ديه مي توان گفت افزايش خون بها . موارد تغليظ ديه مربوط به زماني است كه قتل در ماه حرام يا در مكان حرام رخ بدهد . مقدار تغليظ ديه يك سوم ميزان ديه كامل آن سال است . يعني وقتي مقدار ديه كامل در سال 97 ، 231 ميليون است در صورت تغليظ ديه اين مقدار به 308 ميليون مي رسد . در تغليظ ديه فرقي بين زن و مرد ، بالغ و نابالغ ، مسلمان و غير مسلمان وجود ندارد . هم چنين تغليظ ديه براي جنيني كه روح در آن دميده است و به قتل برسد نيز جاري است . براي مطالعه بيشتر درباره تغليظ ديه ،موارد و مقدار آن روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/276/تغليظ-ديه-چيست-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۰۵ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از تكاليفي كه به موجب عقد نكاح به عهده مرد قرار مي گيرد ، پرداخت نفقه به زن است . سوال مهمي كه در اين خصوص مطرح مي شود اين است كه مبلغ نفقه زن چقدر است ؟ به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بر اساس قانون مدني مرد بايد تمامي نيازهاي متعارف و متناسب با وضعيت زن را تامين نمايد و در اين خصوص مصاديقي از جمله خوراك ، مسكن ، البيه و غيره نام برده شده است . اما اين مصاديق انحصاري نيستند . نكته مهم اين است كه ميزان نفقه زن امر ثابت و مشخصي نيست و اين امر كاملا به وضعيت زن بستگي خواهد داشت . بنابراين ، در صورت اختلاف در خصوص ميزان نفقه زن ، كارشناس آن را با توجه به وضعيت خانوادگي زن و عرف آن را تعيين مي نمايد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص اينكه ميزان نفقه زن چقدر است بر روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/320/نفقه-زن-چقدر-است.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۴:۱۷ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

 يكي از موارد فسخ قرارداد اقاله است . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اقاله يعني انحلال قرارداد با توافق دو طرف آن . اين اجازه براي همه قراردادها وجود دارد اما بعضي از عقود هستند كه با توجه به نوع قرارداد انحلال آنها به شيوه اقاله مشكلاتي را در نظم عمومي جامعه بوجود مي آورد ، در واقع بعضي از قراردادها مستثنيات اقاله هستند . اين عقود اقاله ناپذير با توافق طرفين آن پايان نمي يابند . عقود غير قابل اقاله از قرار زير است : عقد نكاح كه حتي در صورت توافق دو طرف براي پايان دادن به ان بايد از طريق ارائه دادخواست به دادگاه صورت بگيرد . دوم عقد وقف كه نمي توان آن را با تراضي بر هم زد و هم چنين عقد ضمانت كه با توجه به نوع اين عقد امكان اقاله آن وجود ندارد . براي مطالعه بيشتر درباره عقود اقاله ناپذير روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/200/مستثيات-اقاله.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۰:۳۵ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

از جمله روش هايي كه مي توان عقد موقت را منحل نمود ، بذل مدت است كه تنها در خصوص عقد موقت انجام مي گيرد و در عقد دائم راه ندارد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بذل مدت به معناي بخشيدن باقي مانده مدت عقد موقت است . بنابراين ، مرد هر زمان بخواهد مي تواند باقي مانده مدتي كه از عقد موقت مانده است ، عقد را منحل كند . اما برخي اوقات ، مدت عقد موقت طولاني است و مرد وظايف زناشويي خود در قبال زن را ايفا نمي كند . به همين منظور ، زن مي تواند اقدام به ارائه دادخواست الزام مرد به بذل مدت عقد موقت نمايد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد الزام مرد به بذل مدت در عقد موقت بر روي لينك زير كليك كنيد .

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/184/الزام-مرد-به-بذل-مدت-در-عقد-موقت.html 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۰۲ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

سفته يك سند تجاري است كه امروزه مورد استفاده افراد زيادي قرار مي گيرد . به گزارش سايت قوانين چك و سفته دينا ، اطلاع از نرخ سفته بسيار مهم است . اين قيمت توسط مجلس تعيين مي شود . قيمت سفته تا سال 94 به ازاي هر يك ميليون تومان ، 3 هزار تومان بود اما با تصويب مجلي از سال 95 به بعد به ازاي هر يك ميليون تومان 500 تومان است . از آن زمان تا به امروز نرخ سفته تغيير نكرده است . بنابراين قيمت سفته در سال 97 همان است كه در سال 97 بود يعني به ازاي هر يك ميليون تومان 500 تومان . براي مطالعه بيشتر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/325/قيمت-سفته-در-سال-97-.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۸:۴۲ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از انواع عقد ازدواج ، عقد موقت است . عقد موقت احكام ويژه و آثار خاص خود را دارد . يكي از اسباب انحلال عقد موقت ، بذل مدت مي باشد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بذل مدت در ازدواج موقت به اين معنا است كه مرد مي تواند هر زمان كه بخواهد مدتي كه از عقد موقت باقي مانده است را به زن ببخشد و عقد موقت يا صيغه را خاتمه بدهد . براي بخشيدن مدت صيغه نياز به هيچگونه تشريفاتي نيست و به محضي كه مرد بخواهد اين امر اتفاق مي افتد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد بذل مدت يا بخشيدن مهريه صيغه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/182/بذل-مدت-در-ازدواج-موقت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۲۳ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اقاله يكي از راه هاي انحلال قرارداد است . در تعريف اقاله مي توان گفت كه تراضي دو طرف قرارداد بر انحلال و زوال آثار آن در آينده است . براي اعمال اقاله بايد به ميزاني كه قرارداد اجرايي شده است دقت كرد . اگر قرارداد اصلا اجرا نشده بود عقد به طور كلي منحل مي شود . اثر اقاله قرارداد ، نسبت به آينده است . يعني اقاله قراردادي كه بين دو طرف منعقد شده است را از بين نمي برد بلكه تنها باعث مي شود قراردادي كه به درستي منعقد شده است نسبت به آينده اثري نداشته باشد . البته اقاله در بعضي از عقود راه ندارد . براي مطالعه بيشتر درباره اقاله قرارداد روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/197/اقاله-قرارداد-و-آثار-آن-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۱۲ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين موضوعاتي كه به دنبال فوت يك فرد مطرح مي شود ، ارث وي و نحوه تقسيم آن مي باشد . احكام مربوط به ارث در قرآن كريم به دقت مطرح شده است و قانون مدني نيز با توجه به آنها ارث متوفي و سهم الارث هر يك از ورثه را تعيين نموده است . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، تعريف ارث عبارت است از مالي كه بعد از فوت يك شخص به بازماندگان وي تعلق مي گيرد . اين تعريف از ارث با مفهوم تركه بسيار نزديك است . تركه نيز به معناي مالي است كه از شخص متوفي به بازماندگان تعلق مي گيرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ارث و احكام مربوط به آن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/312/ارث-چيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۲۲ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، در مواردي قرارداد منحل مي شود . انحلال قرارداد يعني اينكه قراردادي كه به طور صحيح منعقد شده است به دليلي خاص ديگر اجرا نمي شود . موارد انحلال قرارداد از قرار زير است :

1- انحلال قرارداد با اقاله يا تفاسخ : يعني انحلال با رضايت طرفين قرارداد . 

2- فسخ قرارداد : وقتي يكي از طرفين قرارداد از اجراي آن منصرف مي شوند و به طور آگاهانه تصميم به پايان دادن به قرارداد مي گيرد . 

3- انفساخ : در مواردي كه انحلال يافتن قرارداد بدون دخالت طرفين صورت مي گيرد ، انفساخ شده است . 

براي مطالعه بيشتر درباره موارد انحلال قرارداد روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

heyvalaw.com/web/articles/view/195/موارد-انحلال-قرارداد.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۳۱ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين احكامي كه پس از انحلال نكاح ميان زن و مرد مطرح مي شود ، لزوم نگه داشتن عده توسط زن است . به نقل از سايت مشاوه حقوق خانواده دينا ، عده زن عبارت است از مدت زماني كه تا سپري شدن آن ، زني كه عقد ازدواج او منحل شده است ، نمي تواند شوهر ديگري اختيار كند . اين حكم كه يك حكم شرعي است ، در قانون مدني هم مورد اشاره قرارگرفته است و انواع آن هم بيان شده است . به اين ترتيب ، انواع عده را مي توان شامل عده طلاق ، عده فسخ نكاح ، عده وفات ، عده بذل و انقضاي مدت عقد موقت دانست .براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد عده زن و انواع آن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/178/عده-زن-و-انواع-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۲:۴۱ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 76
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب