saeed
اشتراك گذاري مسائل حقوقي


فسخ نكاح يكي از اسباب انحلال عقد نكاح است . اگر زن يا مرد عيوبي كه در قانون ذكر شده است را داشته باشند ، طرف ديگر مي تواند عقد نكاح را فسخ كند . اما در فسخ نكاح نيز زن بايد عده فسخ نكاح نگهدارد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مدت عده فسخ نكاح سه طهر است ، مگر اينكه زن به اقتضاي سن عادت زنانگي نبيند كه در اين صورت عده او سه ماه است . اگر هم زن باردار باشد ، مدت عده فسخ نكاح تا زمان وضع حمل است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد عده فسخ نكاح بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/196/عده-فسخ-نكاح.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۱:۴۴ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آشنايي با مراجع دادگستري دينا ، مالكيت معنوي ، مالكيتي است كه هر فرد نسبت به اثار هنري ، نوشته ها ، اختراعات و ابداعات خود دارد . امروزه مالكيت معنوي نقش بسيار مهم و پر رنگي در زمينه هاي اقتصادي ، اجتماعي و سرمايه گذاري دارد . از اين رو سازماني تحت عنوان اداره مالكيت معنوي ايجاد شد تا به امور مربوط به اين حقوق بپردازد . سازمان مالكيت معنوي تحت تاثير سازمان جهاني مالكيت معنوي ايجاد شده است . هدف از تشكيل سازمان مالكيت فكري پيشبرد حمايت از مالكيت معنوي در همه جهان از طريق همكاري با ساير كشورهاست . اين سازمان در تهران ميدان امام خميني ، نبش خيابان فياض بخش واقع شده است . براي مطالعه بيشتر درباره سازمان مالكيت معنوي كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/332/سازمان-مالكيت-معنوي-كجاست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۶:۲۷ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

عقد نكاح يكي از مهمترين عقودي است كه زمينه ساز پيوند زن و مرد و تشكيل كانون خانواده است . اما در مواردي اين پيوند بر هم مي خورد . در اصطلاح حقوقي به اين مسئله انحلال نكاح گفته مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، موارد انحلال نكاح در قانون مدني مطرح شده اند كه عبارت است از فسخ نكاح ، طلاق ، بذل مدت در عقد موقت ، فوت يكي از زوجين . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اسباب انحلال نكاح بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/194/انحلال-نكاح-و-موارد-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۲:۱۵ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

اغلب افراد اقدام به صدور سفته مي كنند بي آنكه نكاتي كه در صدور آن مهم است رعايت شود . نحوه نوشتن سفته داراي آثار حقوقي و تجاري براي صادر كننده آن است كه اطلاع از آنها مانع سوء استفاده از خواهد بود . به نقل از سايت قوانين چك و سفته دينا ، در نحوه صدور سفته بايد به مبلغ سفته ، تاريخ سفته ، درج نام گيرنده سفته و درج امضا دقت شود . هر كدام از اين موارد نكاتي دارد كه اگر رعايت نشوند ممكن سفته وصف تجاري خود را از دست بدهد و تبديل به يك سند عادي بشود . براي مثال اگر تاريخ صدور در سفته درج نشود ، سفته ارزش تجاري خود را از دست مي دهد . براي مطالعه بيشتر درباره چگوني نوشتن سفته روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۴۹ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق ملي زنان مهريه است كه به محض عقد نكاح زن مي تواند اقدام به گرفتن يا مطالبه آن كند . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از راههاي مطالبه مهريه ، مطالبه مهريه از طريق دادگاه است . در اين حالت بايد با ارائه دادخواست به دادگاه خانواده آن را مطالبه كرد . البته در صورتي كه ميزان مهريه زير دويست ميليون ريال يا بيست ميليون تومان باشد ، بايد به دادگاه خانواده مراجعه كرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اجراي مهريه از طريق دادگاه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/354/مطالبه-مهريه-از-طريق-دادگاه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۵:۰۰ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

سقط جنين به معني پايان دادن به بارداري و از بين بردن جنين است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، براي از بين بردن جنين ديه تعيين شده است . سقط جنين مي تواند هم به صورت ارادي است و هم به صورت غير ارادي رخ بدهد . ديه سقط جنين با توجه به اينكه جنين در چه مرحله اي از رشد است متفاوت است . براي مثال مقدار ديه سقط جنين در دو هفتگي دو صدم ديه كامل است كه اين مقدار با توجه به نرخ ديه كامل تعيين مي شود . از زماني كه جنين رشد مي كند و جنسيت او معلوم مي شود يعني از 16 هفتگي به بعد ميزان ديه سقط جنين با توجه به نوع جنين تعيين مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره ديه سقط جنين روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/297/ديه-سقط-جنين.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۵۱ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

ماده 477 قانون ايين دادرسي كيفري درباره اين است كه اگر زماني رييس قوه قضاييه به اين نتيجه برسد كه يك حكم قطعي صادر شده در يكي از مراجع قضايي مخالف شرع است . در اين حالت ، پرونده به ديوان عالي كشور فرستاده مي شود تا به آن رسيدگي كند . براي اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري شرايطي وجود دارد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از مهمترين شرايط اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري اين است كه حكم توسط رييس كل استان يا رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح قطعي شود . نحوه اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري به اين صورت است كسي كه شكايت دارد بايد به ساختمان دادگستري كل تهران مراجعه كند بعد از پرداخت هزينه دادرسي و طي مراحل لازم به پرونده اش رسيدگي مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره شرايط اجراي ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري  روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۸:۲۳ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

 

يكي از انواع قرابت مطابق قانون مدني ، قرابتي است كه از راه شير خوردن بوجود مي آيد . قرابت رضاعي از طريق شير خوردن از زني غير از مادر به وجود مي آيد كه سبب ايجاد نوعي محرميت مي كند . به نقل از مشاوره حقوق خانواده دينا ، شرايط محرميت از راه شير خوردن بر اساس قانون مدني عبارت است از اينكه اولا شير زن از بارداري مشروع حاصل شده باشد . شير مستقيما از سينه زن مكيده شده باشد .طفل لااقل يك شبانه روز و يا 15 دفعه متوالي شير كامل خورده باشد ؛ شير خوردن طفل قبل از تمام شدن دو سال از تولد او باشد . مقدار شيري كه طفل خورده است از يك زن و از يك شوهر باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد شرايط ايجاد محرميت رضاعي بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/192/شرايط-ايجاد-محرميت-رضاعي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۳:۰۶ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه شكستن استخوان دنده بسته به اينكه محيط به قلب باشد يا نه متفاوت است . ديه شكستن استخوان دنده محيط به قلب يك چهلم ديه كامل و ديه شكستن ساير استخوان هاي دنده يك صدم ديه كامل است . علاوه بر اين ديه در رفتن استخوان دنده هم اگر محيط به قلب باشد هفت و نيم هزارم ديه كامل و ساير استخوان هاي دنده پنج هزارم ديه كامل است . ديه ترك خوردن استخوان دنده اگر محيط به قلب باشد يك هشتادم ديه كامل و ساير استخوان هاي دنده هفت هزارم ديه است . براي مطالعه بيشتر درباره ديه اسيب به استخوان هاي دنده روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۲۰ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق مالي زن به موجب عقد نكاح مهريه اي است كه مرد پرداخت آن به زن را تعهد كرده است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا و بر اساس مقررات قانون مدني ، زن به محض انعقاد عقد نكاح مي تواند اقدام به گرفتن مهريه كند . بنابراين ، گرفتن مهريه بدون طلاق هم امكانپذير است . هرچند كه در عمل ، معمولا خانم ها زماني اقدام به گرفتن مهريه مي كنند كه در زندگي خانوادگي به مشكلي برخورد كرده باشند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد گرفتن مهريه و ادامه زندگي بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/339/گرفتن-مهريه-بدون-طلاق.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۹:۰۶ ] [ saeed ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 76
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب